Larko peegel

Eesti keele koledaim lause

Posted on: 23 09 2008

Ekspress otsib eesti keele koledaimat lauset. Sel eesmärgil on idee autor Veiko Märka pakunud 11 lauset, millest üks võiks siis koledaim olla. Mina siiski nendest ühtegi koledaimaks ei kuulutaks. Üks pole üldse kole (Tule taevas appi) ja teine mitte eesti keelt (The server is not available).

Pakun hoopis ise 11 koledat lauset. Nende autorluses ei saa vast ühtegi üksikisikut vastutusele võtta, sest need on kollektiivse ajutegevuse (või selle puudumise) tulemusena ilmavalgust näinud. Pärinevad nimelt mu välja valitud koletised valitsusliidu koalitsioonilepingust.

Siin minu ettepanekud eesti keele koledaimateks lauseteks:

1. Selleks peame vajalikuks senise eduka liberaalse majanduspoliitika edasiarendamist ning Eesti majanduse struktuuri ümberorienteerimist suuremale tootlikkusele, efektiivsemale energia- ja materjalikasutusele ning teadmiste tootmisele.

2. Valitsusliidu eesmärk on poliitika juurutamine, mis tagaks Eesti elanikele konkurentsivõimelise, võrdseid võimalusi pakkuva hariduse kättesaadavuse ning Eesti teaduse arengu ja selle kaudu oskused ja teadmised edukaks toimetulekuks üleilmastumise tingimustes.

3. Valitsusliit loob töötuskindlustuse kogemustele tuginevalt ning tööandja maksukoormust tõstmata tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse.

4. Valitsusliit peab oluliseks igaühe vastutustunnet terviseriskide vältimisel ja inimeste teadlikkuse sihikindlat suurendamist tervislike eluviiside väärtustamisel ja haiguste ennetamisel.

5. Põhilüli tervishoius inimese terviseriskide avastamisel ning raviprotsessi koordineerimisel on perearstil.

6. Energiaintensiivne majandus mõjutab Eesti konkurentsivõimet ja halvendab keskkonnaseisundit.

7. Keskkonnakasutust reguleeriv Eesti seadusandlus peab olema selge ja eesmärgipärane, sellel eesmärgil töötab valitsusliit välja ja võtab vastu Eesti keskkonnakoodeksi.

8. Valitsusliidu maaelu-, põllumajandus- ja regionaalpoliitika eesmärk on maapiirkondade kõrge elukvaliteet ning hästi tasustatud töökohtade juurdekasv maal.

9. Selleks kavandab valitsusliit ja viib aastatel 2007–2011 ellu järgmised eelarve-, majandus- ning õiguspoliitilised sammud.

10. Valitsusliit lähtub oma poliitikas veendumusest, et infoühiskonna arendamine on kogu ühiskonna huvides olev ja kõigile paremat elukeskkonda loov tegevus.

11. Kodaniku soovi korral väljastab riik talle dokumendi elektrooniliselt juhul, kui dokumendi väljastamise nõuded seda ei välista.

6 kommentaari Kellele: "Eesti keele koledaim lause"

oi, on koledad laused küll. need sinu omad.
aga ekspressi omadest see, et arvel pole piisavalt raha, on ka kole.

kuigi tegelikult see kõlas vist nii, et kontol pole piisavalt vabu vahendeid. mis on, muide, nii puhtalt lausena, veel koledam.

Nii nagu pole Veiko Märka Ekspressis pakutud lausete autor, ei ole ka mina siinsetye oma. See au jäägu koalitsioonilepingu koostajatele.

Võiks lisada veel ühe, mille autoriks olen ise: Assapauk eksponeerib ja ekspluateerib fabritseeritud pedofiile ja vargaid. 😛

no ma mõtlesingi selles mõttes sinu omad, et sinu valitud ja eksponeeritud. ma ausõna ei kahtlusta, et sa ise omast peast nii jubedaid kirja paneksid. 🙂

[…] September 2008 by ninataga Lugesin minagi täna Larko moodi Eesti Ekspressi ja sain hulgalt naerda ning teema kallal hambaid […]

muide, ilusatest lausetest ka.
balti jaamas piletikassa kõrval ripub seina pääl väljavõte rahvusvahelisest reisijateveo kokkuleppest (oli ta nimi vist nii).

jäin seda kord lugema ja suu vajus lahti, sest see oli ilusas eesti keeles. appikene, keegi on selle ilusti ära tõlkinud mitte sellesse ei-tea-mis-keelde eesti sõnadega, milles reeglina igasugu reeglid, lepingu, seadused jms on.

[…] keel tuleb keelustada 24 09 2008 at 11:55 | In keel | Tags: saksa keel Ajendatult Kati kommentaarist koledate lausete sissekande juures sai veidi rahvusvahelist raudteevedu reguleerivates […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: