Larko peegel

Saksamaal põleb jälle

Posted on: 20 09 2008

Kölni tänavatele on barrikaade püstitatud ja loobitakse seal korravalvureid kividega. Päevalehe loo alusel sündmustest tolku ei saaks. Sestap tuleb adekvaatsematele allikatele pilk visata et pihta saada, mis kuradiga tegu on.

Kölni kohalik võim ehk linnavolikogu otsustas nõustuda Euroopa suurima mošee rajamisega Ehrenfeldi linnaosas, kus muslimist sisserändajate osa elanikest on suur. Igatipidi asjakohane otsus, mis võimaldab islami usus elanikel laialt alalt oma palvustele koguneda. Muslimeid loetakse Saksamaal miljonites, neid on sinna tööjõuks kutsutud ja suurima heameelega vastu võetud. Sellega ise enesest mõistetavalt kaasneb usuvabadus ja vajadus palvuspaikade järele.

Kohalikud jõmmid muidugi on usu- ja sõnavabaduse poolt, kuid ainult sel juhul et usk on ristiusk ja arvamus nende oma. Teistsuguseid nemad pole kunagi sallinud ja ei hakkagi sallima. Ilmselt ollakse oma tõekspidamistes niivõrd ebakindlad, et teisest usust ja nahatoonist kaaselanikud neid tõekspidamisi kõigutavad.

Esialgu kõlasid argumendid mošee vastu tõesti kohalikul pinnal. Viidati liiklusprobleemidele, parkimise korraldamisele ja ei tea millele, peaasi et mošee ehitamata jääks või halvimal juhul ehitataks kuskile mujale, võimalikult kaugele (NIMBY). Need argumendid aga vett ei pidanud, misjärel hakati tegutsema juba avatult ksenofoobilistel tunnustel “Pro Köln” sildi all.

Pro Köln korraldas sel nädalavahetusel protestiürituse, kuhu kogunes 3000 ringis kandpäid. See polnud enam kaugeltki kohalik üritus vaid paremäärmuslasi ilmus kohale näiteks Belgiast, Austriast ja Itaaliast. Huvitav, ei tea mis see nende asi kuidas Kölni linnavolikogu ehituslubasid menetleb, ei peaks nagu linnaplaneeringu seisukohast nendele sooja ega külma tegema. Selles asi muidugi ei olnud vaid lihtsalt sallimatuses.

Kõik oleks veel kuidagi korrapäraselt läinud kui oleks lubatud kandpeadel Kölnis koguneda ja politsei valvsa silma all auru välja lasta. Ent muidugi pidi tänavatele ilmuma ennast vasakpoolseteks nimetavate äärmuslaste kamp kandpeade vastu omakorda meelt avaldama. Need on tavaliselt üle Euroopa iga kord platsis kui midagi meedia pilku kinni püüdavat toimub ja nende eesmärgiks on peamiselt lihtlabane märatsemine. Nii ka antud juhul.

Tegelikult need libavasakpoolsed võimendavad paremäärmuslaste sallimatuse sõnumit. Kölni tavakodanikule jääb paratamatult kogu märulist mulje, et see kõik ongi just muslimist sisserändajate süü. Ilma nendeta poleks ju probleemi. Poleks küll paraku ka saksa wirtschaftswunderit, mille vilju Saksamaa on pea pool sajandit kokku korjanud!

Mina muide näeksin sootuks parema meelega islami usus noori mošeet külastamas kui rusikas taskus pommi loopimise plaani pidamas. Mošees nendele märatsemist keegi ei õpeta, küll aga kutsub sallimatus sallimatust üles. Kui kellegi tõekspidamised ja väärtushinnangud kõrvalelu teistsuguste väärtustega ei kannata, ei maksa neid hinnaguid kaitstagi.

Advertisements
Sildid:

2 kommentaari to "Saksamaal põleb jälle"

Hakkad sääraseid asju lubama ja jäädki lubama kuni sul on riik riigis, oma kommuunid oma seadustega.

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/crime/article4749183.ece

Demokraatia sisaldab endas ohtu, et valitakse partei, mis demokraatiale kriipsu peale tõmbab. Teiste inimeste personaalsete vabaduste valimatul austamisel (usuvabadus praegusel juhul) on reaalne oht, et tekib kogukond, mille sees personaalseid vabadusi ei austata: Briti valitsuse toel loodud Sharia-kohtud näiteks diskrimineerivad naisi ja neil tõesti ei ole piisavalt vabadust, et nõuda vaidluste lahendamist Briti kohtutes.

Mure suuresti selles, et ei suudeta selget joont tõmmata sinna kohta, kus yhtede vabadus teiste oma piirama hakkab. Mošee kui niisugune ei tee jah paha, ehkki kõlakad ja propaganda räägivad, et just neis aeg-ajalt ajusid pestavatki. (Kirikutes pestakse ka, kõlab usutavalt.) Aga paraku on eurooplaste seas piisavalt palju lolle, et mõnda aega hiljem mõistetaks perekonna väärikust solvanud tytre tapmise eest tingimisi karistus (või vähemasti arvestataks kergendavat asjaolu).

Kohtutega on sedapsi, et islam on tõepoolest ehitatud olema valitsev usk, mis juhib riigiaparaati. Samas, kristlus oli pikka aega samasugune, kuni lollustest lahti saadi. Ja mõnelgi pool suudetakse islamit pidada ilma riiki yle võtmata. Saab kyll, kui tahab.

Eks see on kah probleem, kui inimestele luuakse võimalus elutseda riigis, millelt kasseeritakse raha, kuid mille keelt ega kombeid õppima ei vaevuta. Aga see on yks igikestev jama. Intervjuudes ja mälestustes on eestlased sama nõmeda suhtumisega silma torganud.

Nii et kui Euroopat millegi eest kaitsma peab, siis eelkõige rumalate eurooplaste eest.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: