Larko peegel

Värve jahtimas

Posted on: 14 09 2008

Fotojahi logoAlles sai telekast suurepärane mustvalge film vaadatud ja kohe tuleb värvijahile minna. Sedapuhku pole erilisi raskusi fotode valikul. Loodusevärve kajastama ei hakka vaid valin pildid keskonnast, millises mulle meeldib sootuks rohkem viibida kui looduses.

Pildil on värve näha küll, kuid eelkõige valisin selle värvika isiksuse tõttu. Proua Ellen nendele just tutvustamist ei vaja, kellele meeldis endises Võiroosi kõrtsis Kaarli Puisteel käia. Tema juurest läbi astuda kuulus omal ajal ilma pikema jututa asja juurde iga kord Tallinnas käies. Mõnus oli nii proua Elleniga vestelda kui ka õlle ja piruka kõrval mööduvat värvikast linnarahvast akna läbi vahtida.

Siin pildil on värvid nukrad, aga nukrameelne ma seda tehes olingi. Pildistatud on nimelt selle sama Võiroosi endist asukohta varsti pärast kõrtsi sulgemist. Julgen seda väita, et koos Võiroosi kõrtsiga läks igavesti kaotsi osa Tallinna kultuuriajaloost.

Need värvid seevastu kuuluvad kõrtsile, mis vähemalt veel pole ehitushimu ohvriks langenud. Mellonde baar asub Tatari tänaval mõne sammu kaugusel Sakala ristmikust. Sinna mind meelitavad huvitav õllevalik ning maitsev ja soodne Ukraina stiilis toit. Kui kõht päris tühi ei ole, panen ikka mõne liha- või viineripiruka nahka.

Ettekandjaneiu sinine riietus sümboliseerib siinkohal tõika, et kõik hetked Pärnu Viiendas Villemis on minu jaoks sinised. Olgu ma sinna kehakinnituse või lihtsalt peaparanduse eesmärgil tulnud, lahkudes on alati tuju hää. Keldrikõrtsi kohta küllaltki noored kaaskülastajad toovad jälle värvi juurde:

Advertisements
Sildid:

7 kommentaari to "Värve jahtimas"

Võiroosi kõrts oli klass omaette. Ja Viies Villem on ka tase.
Värvi igal juhul piisab.

Võiroos meeldis mulle ka – lahe paik, sõbralik teenindus, väga head söögid ja vapustavalt head napoleoni koogid… Värvikas elu!

Neid kõrtsipilte on mul millegipärast päris palju, leiaks ainult ettekäände, mille varjul neid jahile sokutada. Samas aga, mõeldes järgmise nädala muusikateemale, puudub mult pilt sellest väiksest dzässibaarist, kus mul on kombeks käia enne Pärnust lahkumist paar õlut joomas.

Kas sinu värvid viivad alati õlleni?
Oi jah 😀

Sugugi mitte, kuid head ja paremat tasub eksponeerida

jah, inimesed ja kohad need meie elu alles värviliseks teevad. märkamatult saab hallist päevast värviline 🙂
siin blogipuus on igatsugu ilmainimesi oksale pesa teinud ja ma arvan ,et keegi ei vaidle vastu, et Larko pesagi on täis värvilisi mõtteid. pildid vaid tunnistavad tema värvilisi käike 🙂

[…] 21 09 2008 at 0:52 | In foto, fotojaht | Tags: muusika Täiesti amusikaalse inimesena mõtlesin juba selle nädalavahetuse muusika teemalisele fotojahile käega lüüa, sest tõenäolisus […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: