Larko peegel

Mikko kutsub blogijaid arutama

Posted on: 4 09 2008

Marianne Mikko kutsub huvilisi temaga homme kell 13 Euroopa Liidu majas (Rävala pst 4.) kohtuma ja meediaraportiga seonduvat arutama. Juttu tuleb ilmselt eeskätt nendest aruande kohtadest, mis bloge puudutavad. Samas laekub aga Rootsi blogide kaudu teavet, et Europarlamendi sotside fraktsioon olevat otsustanud aruande bloge puudutavaid regulatsioone mitte toetada.

Minu hinnagul on tähtis, et rahvas edasi blogib, sest see tuleb ühiskondlikule debatile kasuks“, ütleb Rootsit esindav sotsiaaldemokraadist europarlamendi liige Inger Segelström oma pressiteates. “Olemasolevad seadused on piisavad selleks et kaitsta kodanike au ja väärikust ning takistada kuritegevust Internetis“, arvab Segelström.

Aruande seletuskirjas on blogijate kohta öeldud järgnevalt:

It recommends clarification of the legal status of different categories of weblog authors and publishers as well as disclosure of interests and voluntary labelling of weblogs.

Ma ausalt öeldes ei saa pihta, milles seisneb probleem, mida sellise meetmega lahendada tahetakse. Ja kuna ma probleemi olemasolu ei näe, ei saa ka lahendust kuidagi toetada. Milleks parandada seda, mis katki ei olegi?

Aruanne koos parlamendikomisjonide arvamustega on mahukas, mistõttu ei hakka seda siinkohal täpsemalt lahkama. Olgu niipalju öeldud, et põhimõtteliselt olen seisukohal, et meedia on nende eluvaldkondade hulgas, mida tuleks võimalikult vähe seadustega reguleerida ja ainult väga kaalukatel põhjustel. Kordan eilses sissekandes kõlanud arvamust, et ma ei näe selliseid väga suuri probleeme, mida tuleks käesoleva aruande soovitustega lahendada.

Kahjuks ma ise kohale ilmuda ei saa. Oleks kutse üks nädal varem saadetud, saanuks kaaluda kas Tallinnasse üks ööpäev kavandatust varem sõita. Oleks mõistagi kena kui keegi aktiivajaveebnik saaks kohtumisele minna ja sellest oma blogis ka aru anda.

Advertisements

11 kommentaari to "Mikko kutsub blogijaid arutama"

Aitähh info eest! Lähen kohale ja küsin: Miks Mikko oma väära käitumise pärast pingviinide paraadil, tahab blogisid tsenseerida…

Küsi nüüd ikka ise aruande kohta ka! 🙂

Jään huviga Su sissekannet ootama.

Tere,

Olev, palun enda tulek ka meilitsi registreerida!

[…] kellelegi on ilmselt mu tänahommikune sissekanne niivõrd tähtis, et on võtnud vaevaks selle koguni Blogipuu esilehel reklaamina kinni maksta! […]

Kui Mikko seesinane “võitlus” näiks millegi muu, kui lihtsalt oma olemasolu ja istekoha õigustamisena Europarlamendis, võiks isegi kohale minna. Tõsi, aja leidmine selleks keset kõige kiiremat tööpäeva on vägagi komplitseeritud. Aga niisama tühja jutu ja mingi inimese eneseupitamise kuulamise peale ma küll ei raatsi oma tööandja kinnimakstud aega kasutada.

Loodetavasti Olev annab sisuka ülevaate sest üritusest…

Ma olen muidugi pisut biased, aga my two cents ikkagi 🙂
Kuna tegemist on meediaraportiga, mille peatähelepanu on tegelikult meediapluralismil ning meedia koondumise ohtudel ning blogidest on seal kaks lõiku, siis väidan, et tegu on Mikko kui endise ajakirjaniku (20 aastat, sõbrad, ja mitte halba ajakirjandust) tööpõlluga. Seega pole vast paslik otsida sealt ei võitlust ega koha õigustamist, vaid reaalset arutelu, sest ilmselgelt on blogiteema varjutanud kogu raporti ülejäänud sisu.

Ah, ja veel. Fakt, et sellisel puhul kutsutakse kokku inimesed, kes blogindusega kursis, on ju positiivne.

Noh, kui päeva ja kellaaega vaadata, siis ongi oodatud ilmselt vaid elukutselised blogijad. Kõik teised on sel ajal tööl või koolis.

Debatt missugune.

Olgu päeva, kellaaja ja ette hoiatamisega kuidas tahes, mahub koosolekuruumi vaid teatud arv inimesi ja debatt, missugune ta ka ei kujunegi, jõuab sellisel kujul vaid kohalviibijateni. Asjaosalised ehk antud juhul blogijad ja blogilugejad saavad sellest parimalgi juhul osa killu kaupa nii kuidas seda kohalolijad vahendavad. Neti reguleerimist puudutav mõttevahetus aga peaks just nimelt netikeskkonnas toimuma, kus argumendid ja vastuargumendid on igaühele endale sobival ajal kättesaadavad ja kõigil on võrdne võimalus oma arvamust avaldada.

Sellegi poolest on ikka parem, et seegi üritus aset leiab kui see, et arutelut üldse ei toimuks. Kui aruanne juulikuus ilmus, imestasin, et see Eesti meediast ja blogidest üsna vaikselt läbi lipsas, samas aga tekitas Rootsis suure kära nii traditsionaalses kui kodanikumeedias. Rootsi torm on peamiselt puudutanud bloge, samas aga on aruandes nii mõndagi sellist, millele tasuks rohkem tähelepanu pöörata. Kas äkki blogidele tähelepanu pööramise ja blogide reguleerimise peatamise eesmärgiks ongi vaikselt läbi suruda sellist, mis ehk muidu läbi poleks läinud?

Kordan veel: ma ei leia aruandest probleemipüstitust. Millised on need probleemid, mille lahemdamiseks on aruande koostamine ette võetud? Asi peaks ju niipidi käima, et olemas on probleem, millele lahendusi otsitakse ja leitakse. Praegu aga jääb mulje reguleerimisest reguleerimise pärast, mis eriti meedia valdkonnas on ohtlik.

vabandan, aga minul oli sellel ajal täpselt konverents ja oma ettekanne, seega poleks mitte kuidagi kohale saanud tulla. ja mis puudutab Lisette kommentaari kahest lõigust siis ma päris täpselt ei saanud aru, kas see on siis hea asi? et kui on üks lõik, siis on veelparem ja tubli-tubli proua Mikko? jah, tegemist on ajakirjandusraportiga, aga probleem pole ju teemas vaid selle püstituses. ehk siis lähtub Mikko ajakirjandusest rääkides nähtusest, mis võibolla tõesti eksisteeris 20 aastat tagasi, aga mis tänaseks on põhjalikult muutunud ja seda eelkõige tänu kommunikatsioonivahendite arengule ja rohujuureajakirjanduse levikule.

Marek, Sa oled millestki aru saanud.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: