Larko peegel

Milline ETV2?

Posted on: 18 08 2008

ETV2 kanali kohta on suuri ootuseid püstitatud nagu oleks ta mingisugune integratsiooni võluvits, millega Eestis elavat vene inimest Eesti inforuumiga lõimuda. Sel teemal kirjutab ka täna Katrin Saks. Tema sissekande mõte seisneb selles, et ETV2 võiks uusi arvamusliidreid vene kogukonnas tuntuks teha. Miks ka mitte, kuid põhiliselt sõltub integratsioonikanali edu sellest, kuidas see üles ehitatakse, kui ehitatakse.

Ei piisa sellest, et põhiliselt eestikeelsel kanalil edastatakse tund või paar päevas uudiseid, infot Eesti olude kohta ja puiblitsistikasaateid. Vene inimene ei haka eestikeelse saatevoo seest endale mõeldud infosaateid üles otsima. Neid peab ta integratsioonipedede propagandaks, mis talle korda ei lähe. Sellise kanali puhul on vene inimese jaoks lihtsam juba Venemaa kanalitele truuks jääda, kus tal saatekeskkond ööpäevaringselt venekeelne.

Kui tahetakse ETV2:hest edukalt lõimekanal teha, peab see kõigepealt täiesti venekeelne olema. Peale uudiste ja infosisu tuleb kavas olla meelelahutust, sporti, kultuuri, lastesaateid jne. Ühe sõnaga peab kava olema ETV peakanaliga laias laastus sarnane. Kusjuures ei piisa ka eestikeelsete saadete ajamisest vene subtiitritega, sest vene inimene pole harjunud subtiitreid lugema.

Saadete omatoodang maksab paraku raha. Kui riigil pole vastavaid vahendeid täies mahus venekeelse avalik-õigusliku telekanali jaoks paigutada, pole suurt mõtet ka pooliku lahenduse peale minna. Just sellest ongi näiteks Raadio 4a edu tingitud, et ta on Eestis elava vene inimese oma kanal, kust pole tungivat vajadust Venemaa raadiolainele ümber lülituda.

Edit: Samal teemal kirjutab ka Marko Mihkelson. Paraku paistab temagi poolikku lahendust eelistavat.

Advertisements

4 kommentaari to "Milline ETV2?"

http://www.rohi.ee/ellakvere/?tag=evtv

seal on ka lingid urmase ja olevi blogipostitustele samal teemal

Enne kui hakata venelaste mitmete telekanalitega konkureerima peaks ETV tagasi saama oma vaadatavuse esikoha. Viimase uuringu järgi olid nad alles neljandal kohal pärast erakanaleid ja PBK-d.

Mina küll ei suuda näha seost ETV peakanali vaadatavuse ja venekeelse ETV2’he vahel. Need on kaks asja omaette. Muidugi haakub see Rahvusringhäälingu rahastamisega, mis üht koma teist soovida jätab, kuid oleks suur viga ETV2 sel ettekäändel ära unustada, et peakanal täiendavalt raha vajab.

Venemaa kanalitega ühel pulgal konkureerida pole tea mis reaalne, ent kui mitte midagi ette ei võeta, siis jäävädki Eesti venelased 100 % ulatuses ema Venemaa infoväljast sõltuvaks. Vähemalt tuleb korralik alternatiiv pakkuda. Raadio 4 edu näidab, et see on võimalik kui asi tõsiselt võtta.

[…] Viron kokemuksia integraatiosta. Se kuullostaa hiukan pyörän keksimiseltä uudestaan. Virossakin keskustellaan ETV:n vasta avatun kakkoskanavan muuttamisesta integraatiokanavaksi. Muuten, Viron Radion […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: