Larko peegel

Kasulikud idioodid

Posted on: 12 08 2008

Kui ma õhtul raadiouudistes Itaalia välisministri Franco Frattini sõnavõtust kuulsin, tekis tahtmine sel teemal midagi kirja panna, kuid tuleb välja, et Oop juba jõudis mu mõtte peamise sisu oma blogis avaldama. Sinna juurde võiks ehk nii palju lisada, et “venevastase koalitsiooni” tekkimiseks, millest Frattini räägib, teevad Vene võimud ise oma hea ja parema. Jääb sellisel koalitsioonil siiski vast ilmavalgust nägemata ja seda peamiselt just tänu Frattini taolistele “kasulikele idiootidele”.

Ramloffi juures aga võtsin sõna kasulike idiootide teemal Lääne-Euroopa ja iseäranis Saksamaa blogosfääris. Enamus nendest on heade kavatsustega inimesed, kes mitmel erineval põhjusel on USA vastu kriitiliselt häälestatud. Nooremate puhul on läänevastasus mitmel juhul Iraagi sõjast tingitud, vanemate hulgas aga on mingil määral 1970nendate vasakpoolseid, kellelt on jäänud tähelepanuta, et maailm on vahepeal kõvasti muutunud.

Mõlemale aga on ühine, et nad kipuvad vene propagandat tõe pähe võtma, kuna näevad selles vastukaalu Ameerikale. Ma pidin mullu pronksiööde madina ajal lausa imestama, kuidas mitmed inimesed, keda olin harjunud varasemate blogisissekannete alusel enam vähem mõistlikeks pidama, hakasid oma ajaveebides vene propagandat üksüheselt edastama, sealjuures hüüdes Eesti valitsust fasistlikuks. Nende jaoks vene sõdurid Eesti vabastasidki ja Eesti ise oma vabast tahtest ühines NSV-liiduga.

Praegu kordub see seoses Gruusia vallutamisega, mida nad vabastamiseks nimetavad. Äsja kustutasin oma Google Readerist ühe saksa blogi (linkida ei viitsi), kus täitsa tõsise näoga RIA-Novosti andmetele toetudes väideti, et “osseetide vastasel genotsiidil” osalevad peale grusiinide ka legionäärid Ukrainast ja Balti riikidest. Kusjuures olen selles kindel, et antud blogija vähemalt ise mitte kuidagi ei saanud Indrek Tarandi artiklit lugeda.

Oop võrdleb seda, mis nüüd Gruusias aset leiab, Austria Anschlussiga, millega Saksamaa ta alla neelas. Rootsi välisminister Carl Bildt omakorda juhib tähelepanu paralleelile Hitleri argumentatsiooniga seoses Tsehhoslovakkia sudeetsakslaste piirkonna anastamisega. Mõlemal on õigus, kusjuures lääne reaktsioonid vägagi sarnanevad Neville Chamberlaini omale pärast Hitleriga kohtumist: “a piece for our lifetime”. My ass!

Frattini, Chamberlain, mõned saksa blogijad: need on kõik ühesugused kasulikud idioodid. Tänu nendele on iseseisvast Gruusiast järgmisel või hiljemalt ülejärgmisel nädalal vaid mälestus alles. Ei tea kuhu Moskva karu järgnevalt oma pilgu pöörab ja kasulikke idioote ära kasutades jälle ühe iseseisva riigi nahka paneb. Kus see võiks olla? Ukrainas, Lätis, Eestis või hoopis Soomes?

Edit: Midagi ütleb see kasulike idiootide propagandavõrgustiku organiseerituse taseme kohta, et isegi minu postitusi võetakse vaevaks venemeelse disinformatsiooniga risustamas käia (siin ja siin). Otsingusõnadest on siiski näha, et enamus lugejatest ikkagi Gruusiat toetavaid sissekandeid otsib.

Advertisements
Sildid: ,

Räägi kaasa

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: