Larko peegel

Rotid ja raisakullid

Posted on: 30 07 2008

Sten kirjutab ETA pommipanijatest Torremolinoses ning lahkab vastavaid juhtumeid selle milleeniumi jooksul. ETA terror on väga vana lugu tegelikult. Mul enesel on sellega seoses mälestusi, sest aasta 1979 hilissuvel suvitasin kaks nädalat just seal samas Torremolinoses.

Tookord oli nädal paar enne mu puhkust linnakeses pomm plahvatanud, mille eest ETA enda peale vastutuse võtis. Keegi vigastada ei saanud, sest kohalike sõnul oli plahvatusest küllaltki vara ette hoiatatud koos teabega umbkaudse piirkonna kohta, kus pomm asus. Tollal oligi see ETA propaganda oluliseks koostiseks, et nad enda väitel ei tahtnud turiste teise ilma saata vaid lihtsalt ära hirmutada ning materjaalset kahju tekkitada.

Tollal pommi vaatamata hoiatusele õigel ajal üles ei leitud, kuid tänu küllaltki laia ala evakueerimisele inimvigastusi ei tekkinud. Plahvatus käis ühes üsna populaarses kivitrepis, kust minagi igapäevselt käisin. Trepp oli nimelt strateegiliselt paigutatud ja kujutas ennast praktiliseimat teekonda mäenõlva hotellidest supelranda. Ju see pomm tea mis võimas ei olnud, sest astmetes oli vaid mõningaid kriimustusi näha; treppi kasutada sai vabalt. Eks ta tõesti pigem hirmutamise eesmärgil lahti lastigi, justkui tuletamaks meelde, et ETAl enda arvates võimudega veel lahendamata asju ajada oli.

Umbes 30 aastat tagasi oli Euroopas erinevaid terroristide gruppe hulgi, näiteks ETA Hispaanias, Brigate Rosse Itaalias ja Rote Armee Fraktion Saksamaal. Eks nendest igaüks sai nii mõnegi jõhkra veretööga hakkama nii eraldi kui ka teinekord omavahel koostöös. Kuidagi aga on mulle mulje jäänud, et tollal polnud terrorirünnakud sama sagedased ega ka sama jõhkrad kui praegusel ajal. Ei tea kas asjal sellega võiks pistmist olla et näiteks al-Qaida ja teised islamimaadega seotud terroriorganisatsioonid veel tollal väga aktiivselt ei tegutsenud.

Sten nendib, et ETA terrori läbi on 40 aasta vältel vähemalt 823 inimest teise ilma saadetud. Sellegi poolest mulle tundub, et just ETA “käekiri” pole ligilähedaseltki sama karm kui al-Qaida oma. Hukus ju ainuüksi 11.9.2001 New Yorgi kaksiktornide atentaadis kordades rohkem inimesi kui ETA pommide läbi kokku 40 aasta jooksul.

Ohvrite arvul pole muidugi mingit tähtsust, sest ükski läbi terrori surnud või vigastada saanud inimene on üks liiga palju. Ükski asi maailmas pole seda väärt, et õigustaks teiste inimeste elu ja tervise kallale minema. Paraku ma oma vaimusilmas seda ette ei näe, et inimkond oma asju läbi vägivalla lahendamast loobuks, mistõttu ei saa ka inimkonnale helget tulevikku ennustada.

Selle blokeerivad rotid ja raisakullid, kes tahavad oma tõekspidamisi vägivallaga teistele peale suruda.

Advertisements
Sildid: , ,

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: