Larko peegel

Polegi uus Blogipuu väga hull

Posted on: 13 09 2007

Esmaspäeval sai mitmel pool nurisetud, et Blogipuu seoses oma uuendustega on oma kasutajate andmebaasi kustutanud, uuesti registreeruma sunnib ning nõuab mõttetute postituste avaldamist kinnitamaks ajaveebide omandisuhteid. Ega regimine siiski probleeme ei tekitanud, samuti mitte “valideerimine” (mille asemel näeks hea meelega pisut maakeelsema väljendi). Veidi tülikas oli teine küll.

Peegelsaidil sai katsetatud Aarne nõuannet: sikutasin koodijupi vana postituse juurde olemasolevale lingile. See läkski läbi nagu naksti. Teine võimalus oleks olnud kood olemas oleva pildi juurde “alt” tägile kirjutada.

Paari päeva katsetamise alusel leian uues Blogipuus nii head kui ka sellist, mis just kõige rohkem ei meeldi. Positiivse poole peale läheb võimalus värskest postitusest viitsimise korral manuaalselt teada anda. Töötab laitamatult kuid seda pole ma tuvastanud kui kaua aega läheks enne kui puu ise saidile satub ja postituse sealt üles korjab. Vanas versioonis võis see teinekord väga pikk aeg olla.

Soovi korral võib kasutaja endale kanaleid luua ja nende RSS-vood lugejasse tellida. Mina sellele vidinale küll rakendust ei leia, sest juba niigi käivad mul Google Readeris kõik blogid (mitte ainult eestikeelsed) mida jälgida soovin. Ei saa pihta, miks ma peaksin neid veel Blogipuu kaudu tellima kuid eks seda võimalust kasutavadki peamiselt need, kes eriti feed readereid ei pruugi.

Postitusele klikides avanev vaheleht jõudis mind juba peaaegu et marru ajama. Aarne juurest leidsin sellelegi hädale lahenduse: tuleb oma seadmete kallal krudida ja vahelehe näitmine välja lülitada. Praeguseks olevat vastav info ka ise vahelehel olemas.

Palju on virisetud võimaluse üle 25 kroonise SMS-sõnumi läbi postitus esiküljele tõsta. Ma saan aru, et tasuta lõunaid ei ole ja seegi teenus tahab rahastamist. Samas aga kaob mul üks väga oluline põhjus Blogipuule aegajalt pilk peale visata. Nimelt ei saa enam kiirpilguga kindlaks teha, milliseid värskeid postitusi eestikeelsetes blogides parasjagu kõige rohkem loetakse. Ma ju ei tea, kas mõni postitus on esiküljele raha eest või klikide arvu alusel sattunud.
[Edit: Saab küll, vt kommentaaridest.]

Registreerunud kasutajana on mul võimalik tuvastada, kes reginud kasutajatest minu ajaveebe Blogipuu kaudu piilunud. Järelikult peavad siis ka teised nägema kuhu ma ise klikinud olen. Mind see väga ei häiri kuid andmekaitsejatel võiks asjas hoopis oma arvamus olla.

Blogipuu uus välimus teeb vanale kuus null silmad ette. Samuti meeldib, et saan oma seadmetes välja keerata klikitud potitustel ülemise raami näitmise, mis vanasti mingil määral silma riivas ja lugemist segas. Üldiselt harjume vist uuega ära ja kindlasti mõned apsakad ka ära parandatakse, nagu näiteks et top saja lugemiseks tuleb end registreerida.

2 kommentaari Kellele: "Polegi uus Blogipuu väga hull"

kas need makstud postid pole mitte need, mis on seal enamiloetude hulgas kirjaga ‘reklaampostitus’? mingi raam ja taust olid ka ümber.

Jah, vaata et üheaegselt Sinuga juhtis täpselt samale asjale Andris tähelepanu pärisblogi kommides.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: