Larko peegel

“Tuumaplahvatus” lõhkus akent

Posted on: 2 06 2007

Eile õhtul kolmveerand seitsme paiku tööpostile tulles kostis maja ülemiselt korruselt kolinat. Ronisin üles ning tuvastasin kaks poisikest akent peksmas ja kividega loopimas. Eks nad olid selleks katusele roninud et põõninguakna läbi vargile tulla. Majas ju igatsugu tehnikat olemas, millest kohalikud kutid on hästi teadlikud.

Arvasin et tähtsam on vandaalitsemine koheselt peatada kui süüdlased kätte saada. Karjatasin ägedalt, mille peale poisid muidugi jalga lasid. Alumise korruse akna läbi nägin neid juba metsaserva jooksmas. Selleks ajaks kui telefonitoru kätte sain olid nad juba kadunud.

Politseiga olime enam vähem ühel nõul, et pole erilist lootust tegijaid kätte saada. Juhtum siiski registreeriti ning öeldi mulle, et avaldus kriminaalpolitseisse tuleb teha kui on kahjusid tekinud. Eks neid omajagu oligi, topeltakna välispoolne klaas puruks pekstud ning sisemiseski kolme sõrme suurusjärgus auk. Avaldusega tegelevad esmaspäeval selleks pädevad inimesed linnavalitsuse aparaadis.

Mul oli muidugi vaja teada saada, kuhu ma helistama pean, et akna näiteks mõne plaadiga kindlustada. Ega klaasitöökojast niisama naljalt kedagi reede õhtuks akent parandama ei saa, pealegi pole mul selleks volitusi. Leidsin riiulilt kaustakese, mille peal seisis “Turvajuhised, valve, politsei”.

Lüües kausta lahti kõitis tähelepanu, et suurema osa selle sisust hõivas mitmeleheküljeleine ametlik dokument, kus olid üksikasjalikud juhised selle kohta, mida mul tuumaplahvatuse korral teha tuleb. Neid poisinolke võiks muidugi ka tuumaplahvatuseks hüüda, kuid ise arvan et reaalse tuumajama puhul pole mul antud juhistest enam sooja ega külma. Mida aga ei leidnud oli turvafirma telefoninumber.

Minul kui ajutisel töötajal pole teadupärast lubatud oma töölaua peal olevat arvutit kasutada. Nii ma isetegevuse korras surfasingi veebis isiklikul sülearvutil ja leidsin turvafirma valvenumbri, kus ka pool tundi hiljem kolmandal katsel suvatseti toru võtta. Töövahetuse käigus ilmus ka keegi akent plaadiga kindlustama.

Oma ülemustele saatsin meili teel reaalaegseid ettekandeid terve õhtu jooksul. Vähe sellest, et nad oma meile enne esmaspäeva hommikut lugeda ei saa, sest linna sisevõrgu meiliteenus pole suvalises kohas kättesaadav. Vähemalt olen üksikasjalikult ette kandnud ja selleks isiklikku varustust pruukinud.

Hea seegi, et linnavalitsus on tuumaplahvatuse puhul ettevalmistusi teinud. Nii tubli saavutuse puhul on täiesti arusaadav ja andeksantav, kui reaalse aknalõhkumise korral tuleb ajutisel töötajal ise mõelda. Ehkki see tegelikult on linnateenijatel keelatud.

Sildid:

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: